top of page

Vansan Pompa

1964’DEN BUGÜNE SU TEKNOLOJİLERİ ÜRETİYORUZ

VANSAN, Makine Mühendisi A. Özden ERTÖZ tarafından 1964 yılında İzmir’de kurulmuştur. Faaliyetlerine 200 m² bir atölyede başlayıp, bugün İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesindeki 42.000 m² açık 27.500 m² kapalı fabrikalarında yaklaşık 550 çalışanı ile 70 ülkeye ihracat gerçekleştiren, dünya çapında bir marka olma yolunda hızla ilerleyen güçlü bir firmadır.

Domestik, tarımsal ve endüstriyel alanlarda su ve diğer akışkanların temini için kullanılan pompa ve motorları geniş bir yelpazede sunmaktadır. İhtiyacınıza özel çözüm sunabilecek 4″ Dalgıç Pompa ve Motorlar, 6″-7″-8″-10″ Dalgıç Pompa ve Motorlar, Dik Milli İnline Pompalar ve Hidrofor Setleri, Norm Pompalar, Yangınla Mücadele Pompa Sistemleri, Çift Emişli Santrifüj Pompalar, Dik Milli ve Eksenel Pompalar, Özel Tasarım Türbin Pompa ve İstasyonları, Jeotermal Pompalar üretmektedir.

Güçlü Mühendislik

Üstün mühendisliği ve AR-GE faaliyetlerine verdiği önem ile sektörde birçok ilke de imza atan Vansan, 50’den fazla Ar-Ge personeli ile pompa imalatçıları arasında Türkiye’nin ilk ve tek “Ar-Ge Merkezi”dir.

7.500kW güç ve 40.000 m³/h debi kapasitesi ile Vansan Deney Standı “17025 Uluslararası Akreditasyon Belgesi”ne sahip, Avrupa’nın sayılı test merkezlerinden biridir.

bottom of page